środa, 7 sierpnia 2013

5 STYLI, KTÓRE OWŁADNĘŁY ŚWIAT ŚLUBÓWNa dobry początek, bo musimy od czegoś zacząć, 

proponuję przypatrzeć się stylom, które zdominowały aranżacje ślubne. Dziś tylko ogólnie, ale spokojnie- przyjdzie czas, że rozwiniemy temat :) A oto one:

1.       Styl Rustykalny
Jego bohaterką jest Matka Natura i wszystko co z nią związane. Mamy zatem spokojną paletę barw, od delikatnych pastelowych kolorów ziemi do bieli. Oczywiście nie można upraszczać, bo wiadomo, iż w naturze występuje mnóstwo roślinności, a więc i te kolory znajdą tam miejsce. Styl odznacza się dużą prostotą.
TYPOWE ELEMENTY TO: słoiki przystrojone rafią, doniczki z kory
2.       Vintage / Retro

Style te połączyłam w jedno, bowiem oby dwa oznaczają powrót do przeszłości. Mianem Vintage nazywamy stare przedmioty, które często możemy znaleźć w szafie naszej babci czy na pchlich targach. Retro natomiast odnosi się do przedmiotów nowych lecz stylizowanych na stare. Tutaj można już nieco bardziej poszaleć z kolorystyką, ale nadal obowiązują kolory pastelowe.

TYPOWE ELEMENTY TO:  płyty winylowe, stare walizki, talerzyki porcelanowe z różnorodnymi wzorami


3.       Shabby Chic
KOBIECOŚĆ, KOBIECOŚĆ i jeszcze raz kobiecość ;) Styl bardzo romantyczny, opierający się na kolorach różu, bieli i kości słoniowej. Charakterystyczną cechą są spękania czy niedomalowania na meblach. Brzmi bardzo podobnie do poprzednich stylów, wiem! Ale według mnie na zdjęciach dosyć łatwo go rozpoznać, po np. ogromie kwiatów i białych słodkich mebelkach, wiecie o co mi chodzi….

TYPOWE ELEMENTY TO:  klatki przystrojone kwiatami, delikatne kryształki w różnych postaciach
4.       Klasyczna elegancja

Tym stylem, mam wrażenie, kieruje się większość sal, gdy oferuje w pakiecie do jedzenia również dekoracje. Problem z tym, że spora część z nich opiera się niestety na niekorzystnej dla tego stylu NIEELEGANCJI korzystając z satynowych, niezbyt ładnych dekoracji, których wszędzie jest pełno… Smutne, bo elegancja ma też przecież swoje przepiękne oblicze. Mnie osobiście kojarzy się z wystawnymi kolacjami na dworach królewskich. Jest więc przepych, szczególnie zauważalny w dużych bukietach kwiatów postawionych w równie wysokich szklanych czy kryształowych wazonach.

TYPOWE ELEMENTY TO:  satynowe obrusy z plisami, wysokie dekoracje na stołach5.       Motyw Przewodni
W zasadzie nie można tego nazwać stylem, ale wpisałam go na tę listę, bowiem jest niesamowicie modnym rozwiązaniem, stosowanym przez Młode Pary. Jego celem jest skupienie się na jednym wybranym elemencie czy kolorze, który występuje we wszelkich możliwych postaciach na weselu. Para może stworzyć klimat inspirowany ich zainteresowaniami, ale nic też nie stoi na przeszkodzie, by wybrać motyw niekoniecznie z nimi związany, ale tak bardzo upodobany, że aż chce się wykorzystać ten jeden moment w życiu by wcielić się w jakąś rolę :)

Nie mogę wymienić konkretnych elementów, bo to zależy od motywu, jednak przykładowe stylizacje mogą dotyczyć książek, motylów czy orgiami. Pomysłów jest chyba tyle ile może być Par Młodych czyli nieskończenie wiele :) Wszystko zależy zatem od Waszej wyobraźni!

A ZATEM, KTÓRY ZE STYLI JEST WASZYM WYMARZONYM??
Zapraszam do komentowania i dyskusji :))Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Każdy pozostawiony komentarz jest miły mojemu serduchu, ŚLICZNIE DZIĘKUJĘ ;)

09 10 11 12
Blogging tips